Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bankanın en iyi personeli için ‘kırmızı sıcak’ savaş

  • Listed: 4 Ekim 2017 17:05

Description

Peter Sands, finansal krizin çoğundan çok daha iyi havalandırılan ve bir hükümet dergisine ihtiyaç duymadan çalışanlarını bankadan kaçırmaya yönelik baskıları artıran rakipler “başarıyı ödemek” için haklı olduğunu söyledi.
Standard Chartered, 75 bin çalışanına dünya çapında 750 milyon £ ikramiye ödemeyi önermektedir. Sands, 2,1 milyon avroluk bonusunu kabul etti ancak parayı yardımseverlik yapacak.
Banka dün, Aralık ayına kadar vergi öncesi karının yüzde 13 artarak 5.15 milyar dolara (£ 3,4 milyar) yükselmesiyle, yedinci ardışık bir rekora imza attığını açıkladı. Hintli kârlar ilk kez 1 milyar doları aştı ve banka, profilini artırmak ve alt kıtadan daha fazla yatırımcı çekmek için tasarlanan bir liste yayınlayarak 750 milyon dolara kadar yükselme planlarını açıkladı.
Finans müdürü Richard Meddings, bankanın 2010 yılına güçlü bir başlangıç ​​yaptığını ve hisselerin 844 puanla 1674 p yükseldiğini söyledi. Standard’ın ana pazarı olan Asya, Batı’dan daha güçlü bir şekilde toparlanmak için hazırlanıyor ancak banka, dünya ekonomisinin yeniden dengelenmesinde “kayda değer düzeyde az ilerleme” yapıldığı konusunda uyarıda bulundu.

    Meddings, bu dengesizlikler devam ederken para krizleri, ticaret savaşları ve baloncuklar konusunda “çok gerçek bir risk” bulunduğunu söyledi. Bakan, Batı’nın Asya’yı aşağı çekebileceğini de sözlerine ekledi: “Standard Chartered’de kimse Asya’nın ayrıştığını söylemedi” dedi. Bu arada banka, bankacılık düzenlemesini sıkılaştırmak için birçok öneri memnuniyetle karşılamasına karşın, yatırım bankalarını perakende bankalardan ayırmaya olan sert muhalefetini belirtti.
Meddings, düzenleyicilerin ne kadar sermayeye sahip olmaları gerektiğine karar vermeden önce bankaların sahip oldukları varlık kalitesini göz önüne alması gerektiğini de sözlerine ekledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.