Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Ayaklarının ağrıyla sıkışmasına mani olma

  • Listed: 11 Ekim 2017 01:30

Description

A Plantar fascia, topuktan orta ayak parmağına kadar uzanan ayağın alt kısmında, bir bağa benzer kalın güçlü bir doku bandıdır. Ayak kemerini destekler ve yürürken veya koşarken bir amortisör görevi görür.
Plantar fasiti bu doku bandının genellikle topuk kemiğine yakın bir yerde iltihaplandığı ve sabahları kalktığınızda ya da dinlendikten sonra ağrıyı artırdığı anlamına gelir.
Hafif egzersiz sıklıkla ağrıyı hafifletir, ancak uzun süre ayaklarınız üzerinde olmak kötüleştirir.
Plantar fasiit tekrarlanan küçük travmalara bağlı olabilir ve bu yüzden sporcuların oldukça yaygın bir halidir. Bununla birlikte, birçok insanda, özellikle biraz daha yaşlı olanlarda belirgin bir neden yoktur.
Durum için spesifik bir test yoktur, ancak tanı genellikle ağrının pozisyonundan anlaşılacaktır.

    Ne yazık ki, tedavi etmek zor olabilir, ancak yastıklı topuklu ayakkabı giymek ve ayakkabılarınızdaki kemer destekleri, etkilenen dokuyu nazikçe gerdirmek için uygulanan egzersizler gibi genellikle çok yararlıdır.
Ayaklarımızın bulunduğu koşu ve diğer kuvvetli egzersizlerden kaçınılmalıdır. Steroid enjeksiyonları yararlı olabilir, ancak keşfettikleriniz için herkes için çalışmazlar.
Genellikle durum daha da iyi gelir, ancak çok kalıcı durumlarda ayak şeridine hafifçe gerilerek ayağınızı sıva içine koymanız yararlı olabilir.
Ayak gerçekten iyi değilse, doktorunuz sizi bir uzmana yönlendirebilir mi bakın.

    S Yaklaşık 25 yıl önce dengemi etkileyen ve motor nöropati ile ayrılan viral ensefalitlerle anlaştım. Bir baston yardımı olmadan birkaç saniyeden fazla dayanamıyorum ve haftada üç veya dört kez düşüyorum. Bana yardımcı olabilecek herhangi bir ilaç veya tedavi var mı? Ben 90’ım.
A Yaşınız, bu hastalıkların sorunlarınızın tek nedeni olmadığından şüpheleniyorum. Vücuttaki kaslar yaşla giderek zayıflar ve bu özellikle dengede altta yatan bir probleme sahipseniz, düşme eğilimine neden olabilir.
D vitaminin eksikliği, kas gücünün kaybedilmesinde önemli bir faktör olabilir ve yaşlı insanlarda, özellikle de zamanlarının çoğunu evde geçirenlerde, şaşırtıcı derecede yaygındır.

    Yiyecekten tek başına yeterli miktarda D vitamini elde etmek oldukça zordur ve çoğumuz güneş ışığının yeterince cilt üzerindeki etkisine güvenir. Seviyenizi kontrol etmek için kan testi yaptırmanız faydalı olacaktır.
Düşmeler, bazı kalp problemlerinin yanı sıra omurganın, kalçaların ve dizlerdeki artritten de kaynaklanabilir.
Birçok hastane şimdi sık düşme nedenini belirlemeye ve uygun tedaviyi düzenlemeye çalışmak için kapsamlı bir değerlendirmenin yapıldığı özel “falls clinics” i çalıştırmaktadır.
Fizyoterapi genellikle çok yardımcı olabilir ve ciddi bir yaralanma şansını azaltmak için kalçalarınıza özel koruyucular takmanız da yararlı olabilir.

    Görülebileceğiniz bir yerel klinik varsa doktorunuza sorun.
S Ben 68 yaşındaki bir kadınım ve son iki yılda sutyen büyüklüğüm beş fincan arttı ve sırt ve omuz gerginliği açısından büyük rahatsızlıklara neden oldu. Doktorum hiç endişe etmiyor gibi görünüyor ve sorunun 22 yıldır hormon replasman tedavisi (HRT) almaya gittiğini söylüyor (dört yıl önce almayı bırakmıştım). Tavsiyeniz nedir?
Kombine doğum öncesi haplar ve HRT gibi östrojen içeren ilaçlar, göğüslerinde biraz büyümeyi teşvik edebilir ve Hapı alan birçok kadın, biraz daha büyük bir sutyen fincan boyutuna ihtiyaç duyduklarını fark eder.

    Bununla birlikte, HRT’deki östrojen miktarı İlaç’taki östrojen miktarından çok daha düşüktür ve göğüs boyutunda çok düşük bir artışa neden olan herhangi bir şey yapması alışılmadık bir durumdur.
Sadece ekstra östrojen almayı bıraktığınızda büstü normalde önceki boyutuna kadar küçülür. Dört yıl önce HRT almayı bıraktınız, ancak büstünüzün büyümeye başlamasının iki yıl öncesinden bu yana HRT sorumlu tutulamaz.
Sutyen boyutunun artmasının ortak bir nedeni kilo alımıdır. Son birkaç yıldır etekleriniz de sıkılaşıyor mu? Eğer öyleyse, sırt ve omuz travmasına cevap muhtemelen diyettir.
Bu arada, iyi destek veren bir sutyen giyin ve sırtınızı ve omuzlarınızı mümkün olduğunca düz tutmaya çalışın.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.