Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Avustralya Açık: Andy Murray ikinci tura kadar yarışıyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 14:35

Description

İngiltere’nin bir numaralı ismi Andy Murray, Avustralya Açık’ın ilk turunda Rod Laver Arena çatısı altında hizmet ve voleybol serpmekle oyununu mahkemenin arka arkasına karıştırırken 6ft 8in Güney Afrika rakibini kıracaktı.
22 yaşındaki Murray, altı açılış sekiz servis oyununda Anderson’u kıracağından, 148. sırada yer alan oyuncuya karşı olsa da baskın bir görüntü gösteriyordu.
Güney Afrika’nın üst düzeydeki oyuncusu, maçın ana çizgisine erişmek için hizmetinin bir kez kırılmadığı kalifikasyon sonrasında elinde kalmış olabileceği maç öncesi iyimserliği boşa harcamak için yeterliydi.
Scot, oyundaki ilk hizmetlerinin yüzde 35’ini alabilmesine rağmen kendi servis oyununu bırakmadı.

    Bugün dünya sıralamasında dördüncü sıraya giren Murray, oyuncular arasında 100’den fazla yerin olduğunu hızlı bir şekilde gösterdiği kadar önemli değildi.
Murray’in 5-0 öne çıktığında yazısı duvarda çıktı, oysa Scot denen bir lobun kendisine ve kalabalığa şiddetle vurulmasıyla rakibini veya boyunu hafife almamasını hatırlattı.
Bu, Anderson’a en azından skor tahtasına çıkmasına yardım etti, ancak Murray’ın tek kaygısı ilk kez oyuna girmemesiydi.

    Ancak Murray’in kusursuz yerden vuruşları, bu tür bir yanlış ateşlemenin, 29 dakika içinde açılışı kazanmak için yol boyunca 18 kazanan attığı kadar az anlamına geldi.
Anderson, basit bir voleyi geniş çapraz kurup Murray, ikinci sette hemen kırdı.
23 yaşındaki Güney Afrika, Murray’in servisinin erken eskidi gibi hafifçe kırılgan olmasına rağmen geri dönme şansını elde etti, ancak Anderson üç ayrılma şansını boşa harcadı.
Andrew, bir as ile hizmet etmeden önce, Murray, arka arkaya backhand çapraz mahkeme kazananların tehlikesinden kurtuldu Anderson kendini aya doğru ilerletti.

    Maç zaten Murray’in sakinliğine baktı ve ağa daha sık girmesi ve sızlanan rakibine karşı kontrolü ele aldı.
Taktik, sette üç kere daha kasıp da 6-1’lik seti kıracağı gibi çalıştı, Anderson üzerinde iki setten çıkmak için ikili hata yapmaya başlayan baskıyı gösterdi.
Güney Afrika şimdi kaderine istifa edince, her iki oyuncu da Murray, zafer kazandı ve daha fazla mola vermedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.