Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Asker adı verilmek için patlamada öldürüldü

  • Listed: 9 Ekim 2017 18:50

Description

33 Mühendis Alayından (Kraliçe Mühendisleri) gelen asker, Perşembe günü Helmand’ta Sangin yakınlarındaki Patrol Bazında Blenheim yakınlarındaki patlamada yaralar sonucu hayatını kaybetti.
Ölümü 2001’de Afganistan’daki operasyonların başlamasından bu yana ölen İngiliz servis personeline, 2009’da 108 dahil olmak üzere 245’e, 1982’deki Falkland Savaşı’ndan bu yana İngiliz kuvvetleri için en kanlı 12 ay sürdü.
Olay meydana geldiğinde yol kenarındaki bombalar tarafından oluşturulan tehdidi azaltmak için kontrollü patlamalar yapan bir devriye aracının parçası olduğu anlaşılıyor.
Bazen bilindiği gibi bombalar veya doğaçlama patlayıcı cihazlar (IED’ler), Afganistan’daki İngiliz birliklerinin en büyük tehdit unsurlarından biridir.
Geçen yıl Afganistan’daki İngiliz ölümlerinin yaklaşık dörtte üçünün İED’lerden kaynaklandığı düşünülüyordu.
Aynı alayla gelen bir başka asker olan Onbaşı Loren Marlton-Thomas (28), 15 Kasım’da Helmand’ta bir rota temizlenirken biri patladığında hayatını kaybetti.
Görev Gücü Helmand’ın sözcüsü Yarbay David Wakefield, “Helmand’daki IED’lere karşı savaşa liderlik eden karşı-IED görev gücünün bir parçası idi, fedakarlığı ve cesareti unutulmayacak.”
IED’ler aniden saldırıyor ve İngiliz birlikleri çok zorlanıyor çünkü neredeyse hepsi en tehlikeli il olan Taliban kalesi ve büyük afyon üretim merkezi olan Helmand’da bulunuyor.
Geçtiğimiz ay konuşan bir uzman konuşan bir uzman, Afganistan’da kullanılan IED’lerin artan karmaşıklığı, Taliban’ın ya devlet sponsorlarından ya da Irak ya da Çeçenistan gibi yerlerde savaşan deneyimli İslamcı isyancılardan yardım aldığını öne sürdü.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.