Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Arsenal’in Bacary Sagna kaybettikten sonra adamını değiştirdi

  • Listed: 11 Ekim 2017 22:20

Description

Ancak Arsenal defans oyuncusu Bacary Sagna, futbolun herşey olmadığına ve yarın Reds’e karşı oynanacak önemli çatışmalardan önce uyandığına dair bir başka çarpıcı hatırlatmaya varacak.
Yaklaşık iki yıl önce, Fransa uluslararası Sagna’nın ağabeyi Omar, sadece 28 yaşında öldü.
12 ay sonradan başka hiçbir şeyin önemli olmadığını itiraf edecek kadar dürüst. Sagna Ömer’in cenaze törenini kaçırdı ve ölümünden sadece bir hafta sonra AC Milan’a karşı Arsenal’in Şampiyonlar Ligi kravatının ilk ayağında oynamak için İngiltere’ye döndü.
Ancak kısa süre önce kardeşinin ölümüyle başa çıkmayı öğrendi ve deneyimler onu anlaşılır bir şekilde değiştirilmiş bir adam yaptı.
Sagna, “Artık her gün uyanıyorum ve kardeşimi düşünüyorum, ancak sonunda büyüdüm ve değiştim” dedi.

    “İlk bakışta hiçbir şey umurumda değildi ve odaklanamadım. Sadece umurumda değildi ve bıktım. Düşünmek, düşünüyordum hep düşünüyordum.
“Genç olduğumda, en büyük korkum birileri ailemden kaybetmekti, bu yüzden şok oldum ve inanmadım. Kardeşimin ölümünden bir yıl sonra, eğitimde bile odaklanmış kalmak zorunda kaldım ve olanlardan bahsetmedim.
“Çok kötü geçti ve hatta geçen yıl hala çok kötüyüm. Hiçbir şeyden hoşlanmıyordum. Karımla konuştum, ancak yalnızca zaman gerçekten yardımcı oldu. Asla, asla olanları unutmayacağım, ama onunla baş etmeyi de öğreniyorsun.
“Bir psikologla da konuştum ve bana çok yardımcı oldu.

    “Ben şimdi farklıım. Güçlüyüm ve farklı düşünüyorum. Kardeşim için her şeyi veriyorum ve her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Ayrıca, ben şimdi bir baba ve ileriye bakmak zorundayım. Yaşamı durduramam.
“Şimdi tekrar odaklanıyorum, ancak futbol 90 dakika için en önemli şey, ancak daha sonra başka şeyler var.”
Psikologlar ve zamanın yanı sıra, Sagna’nın iyileşmesindeki diğer büyük faktör, 26 yaşında kendi zamanında ve kendi tarzında kaybına uğradığına güvenen yönetici Arsene Wenger’di. “Kardeşimin ölümünden bir hafta sonra oynadım,” dedi Sagna. “Evde kalacak hiçbir şey elde etmezdi çünkü herkes çok üzülmüştü ve babam bana Arsenal’e gelip oynamamı söyledi.

    “Senegal’deki cenaze törenine gitmedim, çünkü geri gelmemin daha iyi olacağını düşündüm.
“Yöneticinin beni aradığını hatırlıyorum ve bana nasıl olduğumu sordu. Çok zordu, ama en iyi şey bana güvendiği oldu.
“Yönetici bana güveniyor. Bana ne yapacağımı ya da beni takımdan çıkarmadığını söylemedi, istediğim gibi tepki gösterdi. “Sagna ayrıca, Wenger’in güveninin, daha önce yenilgiye uğramamış genç bir Arsenal takımının hayati olduğuna inanıyor. Manchester United, Manchester City, Sunderland ve Chelsea bu sezon.
“İnanç yöneticiden geliyor,” dedi Sagna.
“Onun yüzünden zorlu durumlardan geri döndük. Ben geldiğimden beri hep olumlu davranıyordu. Sadece oynamaya devam etmemizi söylüyor ve her zaman adil biri.

    “Bize kötü bir şekilde oynayıp oymamamız gerektiğini söyler, ancak bir sonraki oyunda doğru şeyleri koyabileceğimizi söyler.
“Herkese gücümüzü gösterme yolundayız.
“United, City ve Chelsea’ye karşı kaybettik, yine de buradayız. Herkes iyi bir sezon geçirdiğinden emin.
“Artık sahaya daha fazla inançla oynuyoruz. Birbirimize daha fazla inancımız var ve hepimiz birbirimize güveniyoruz.
“Belki geçmişte bir gol kabul edersek veya bir oyun kaybettiysek başımızı aşağı atarız, ama şimdi farklıdır. Kaybetmiş olsak bile, bir takım olarak oynamaya devam ediyoruz.
“Takım korumak için patron gibi birine sahip olmak çok önemlidir. Bize güç ve güven veren ilk kişi o. Yöneticinin güvenini kaybetmesi zor olurdu, ama durum böyle değildi. Bu yüzden hala devam ediyoruz “dedi.

    90 dakika
ve sonra
var
diğer şeyler’

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.