Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Aktris kadın şiddet yardım çağrısı

  • Listed: 11 Ekim 2017 10:50

Description

Witherspoon, İngiltere’de aile içi şiddet gören kadınlar için daha fazla Hükümet desteği çağrısı yapmak üzere bir dilekçe imzalayacak olan 1.353üncü kişi olacak.
Walk the Line adlı filmde Johnny Cash’in karısı Haziran’u canlandırmasıyla Oscar kazanan oyuncu şöyle diyor: “Aile içi şiddet olaylarına karışan kadınlar genellikle yardım için başkalarına ulaşmayı zor buluyor.
“Bu konunun ışığa kavuşturulması ve onu çevreleyen sessizliğin aşılmasında hepimiz rol oynayabiliriz.”
Witherspoon, Londra’daki Avon’un küresel büyükelçisi olarak yardım kampanyasını – Dört Yolda Konuşma – adlı kampanyasını destekleme konusundaki rolünde, Yardım Kuruluşu ile birlikte gerçekleşti. Aktris, kampanyanın parçası olmak için “gururlandı” dedi. “Biz birlikte bir fark yaratabiliriz. Bilinç arttırma, destek verme ve bu hayati sebebin finansmanını artırma gücüne birlikte sahibiz” diye ekledi.
Witherspoon, ev içi şiddete karşı kamuoyundaki tutumlara ilişkin yeni araştırmaların açılacağı Avam Kamarasındaki ortak basın toplantısında konuşmacı olarak konuşuyor.
Resmi istatistik İngiltere ve Galler’de dört kadından birinin hayatlarının herhangi bir noktasında aile içi şiddet görmesine rağmen yaklaşık 2000 yetişkinin yaptığı araştırmada, 10 kişide dokuzdan fazla (% 92) ev içi şiddet yaşayan birini bilmediklerini belirtti.
Araştırma ayrıca, sorgulanan insanların yarısından fazlasının (% 54) aile içi şiddet geçirdiğini bildikleri birinden şüphelenmeleri durumunda nereden gideceğini bilmeyeceğini ortaya koydu.
Refuge’nin yönetim kurulu başkanı Sandra Horley, “Üç yerel yönetimden birinin kadınlar için herhangi bir aile içi şiddet hizmeti vermediği şaşırtıcı bir gerçektir: Yardım istemek için kadınlar nerede kötüye kullanılıyor, ne yapabilirler? Her yerde herkes konuşsun “dedi. Aile içi şiddete karşı konuşmamakla kendimizi sorunun bir parçası yapıyoruz.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.