Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Ahlak ve Davranışlar – Aileme kuzenimi sevdiğimi nasıl söylerim?

  • Listed: 9 Ekim 2017 16:00

Description

Büyüdüğümüzde genellikle yazları dedemizde geçiriyorduk. Alison ve ben çok yakındık ve üniversiteye gittiğimizde daima iletişim halinde kaldık. Altı yıl önce birbirimiz için daha fazla hissettiğimizin farkına vardık. Bir şey yapmak yanlış olacağına karar verdik ve ikimizde de diğer insanlar çıktık.
Sonra Temmuz 2008’de bir aile partisine gittik ve kendimi kandırdığımı anladım ve bir araya geldik. Alison ile benim güçlü bir ilişkimiz var ve çok aşıklar. Ona benimle evlenmesini rica ediyorum. Sorun şu ki, ilk kuzenler evlenmek yasal olsa da, ailemin nasıl tepki vereceğinden endişeleniyorum.
En yakın arkadaşım ilişkimizi kabul etmek uzun zaman aldı.
Bu haberi kırmanın en iyi yolu nedir ve Alison ve ben bu çöküşü nasıl ele alacağız?

    Dan, Worcester
DEBORA DİYOR
Kuzenlerinin evliliğinin kaşlarının yükselmesine neden olduğu doğrudur.
İngiltere’de yasak ya da yasadışı değil ama biraz fazla yakın görünüyor. Bir grup dedesi paylaşıyorsunuz. Dediğiniz gibi ailenize yakın ve yakınlaşmak üzeresiniz.
O zaman çocuklarınızın genetik kusurlarla doğma riski vardır. İngiliz Pakistanlıların en az% 55’inin ilk kuzenlerle evli olduğu ve bu gelenek diğer Güney Asya toplulukları ve bazı Ortadoğu ülkelerinde de yaygın olduğu tahmin edilmektedir.

    Kuzenlerin evliliği yapan toplulukların, resesif genetik bozukluklar olarak bilinen bazı çok nadir fakat çok ağır hastalıkların daha yüksek seviyelerini tecrübe ettiğine dair bazı kanıtlar bulunmaktadır. Bir aşamada Çalışma Yasası Ann Cryer yasağı istiyor.
Sonra tekrar okudum ki, ilk kuzenler arasındaki evlilik sonucu genetik kusurlu bebek doğurma riskinin 40 yaş üstü kadınlar tarafından hamile kalanlardan daha büyük olmadığı da okudum.
Öyle görünüyor ki jüri hala dışarıda ama yine de sizin ve ailenin diğer üyelerinin endişelenmesine neden olabilecek bir faktör. Ana kaygınız diğerlerine haber kırmak gibi görünüyor. İlişkinizin gerçeğini emindikçe, akılları derhal çocuklarınızın bir şekilde devre dışı bırakılacağı ihtimaline odaklanacağına dair söz veriyorum.

    Birçok İngiliz ailede kuzenler biraz uzak kardeşlere benzerler. Birlikte büyürler, birlikte oynarlar ve birbirlerini yakın ama yakın olmayan kişilerin hafif, eğreti eğlence ile ilişkilendirirler.
Kuzenler, birbirlerinin sevgi menfaatlerini eğlendirir, başkalarının anlayamadığı aile şakalarını ve yabancıların fark ettikleri fiziksel benzerlikleri paylaşır. Gece yarısı bayramlarını ve onlardan on yıl önce Boxing Day’ın ardından bir gün bir şişe elma şarabı içtikten sonra hastanızın olduğu zamanı hatırlıyorlar. Kuzenler cinsel çekimden çok rahat olduğunuz insanlardır.
Alison için sevincinizi duyururken, bu senaryoyu bozacaksınız. İlişkiniz diğer herkesi şüpheye düşürür.

    Aile üyeleri birbirlerini yeniden değerlendirmeye başlayacak ve tutkunun tohumlarının ekildiği zamanı merak edecektir. Hiç rahat bulmazlar.
Haberleri nasıl kırarsın?
Kolay bir yol yok. Sadece yaparsınız ve herkesin bu fikre alışması için beklersiniz.
Açıkçası, ilişkinizi daha uzun süre gizli tutmaya devam edemezsiniz.
JEREMY DİYORSUN
Çoğu insanın iyi bir nedeni var ya da hiç kimse aile muhalefetinin öfkesini ilişkilerine yöneltmek zorunda değil. Eminim bu, hayatının sevgisidir, bunun için gitmelisin. Aileniz onunla anlaşmaya gelebilir ya da gelmeyebilir, ancak sizin alternatifinizden başka seçeneğiniz olmadığından.

    Gerçekten endişe duymanız gereken tek şey, sahip olabileceğiniz çocuklarda herhangi bir genetik risk olup olmadığıdır. Bu konuda tavsiyede bulunacak donanıma sahip değilim.
Düzgün bir uzmana danışın ve uygun davranın. Bunun için sorumlu olmak zorundasın. Yoksa yetişkinsiniz ve yanılıyorsanız, asıl sorumluluğunuz kendi mutluluğunuzdur.
Belki ailen bunu kabul edecektir, belki de değil. Öyle olsun.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.