Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

AB sos tren 1979 yılında Margaret Thatcher hayrete düşürdü

  • Listed: 11 Ekim 2017 07:20

Description

Kendine özgü Demir Leydi, 1979’da AK karargahlarına neredeyse iki katı kendi maaşını başbakan olarak devraldığı konusunda bilgi almak için hayrete düştü.
Yardımcılar, Margaret Thatcher’a 33.000 £ kazanırken en yüksek ücretli Brüksel yöneticisinin evinde 52.529 sterlin tuttuğunu açıklayan bir not verdi.
Notu okuduktan sonra, üzerine yazdı: “Vergilerimiz mükelleflerimizin parasından çok fazla ödeniyor! Gerçek sos trenine benziyor “dedi.
Dün Cambridge Üniversitesi’ndeki Churchill Arşiv Merkezi tarafından yayınlanan ilk yılın resmi belgeleri arasında yer aldı.
Daily Express, AB sos trafiğinin hala 30 yıldan daha uzun bir sürede güçlendiğini açıkladığı için yayınlandı. Kendilerini yakından takip eden Parlamento üyelerinin kendilerine, yılda £ 450,000 değerinde bir ödeme ve harcama paketi seçtikleri üzerine durduk.

    Dosyalar, Tory liderinin – şimdi Lady Thatcher ve 84 yaşında – bir ekonomik krizin ortasında iktidara geldiğinde ücret notlarının dökümünü gösteriyor.
Parlamento özel sekreteri John Stanley, brifing notunu “Eurocrat ödemesi konusunda büyüleyici bilgi” olarak nitelendirdi.
D4 sınıfındaki daha düşük el emekçilerinin “Westminster’deki milletvekillerinden çok daha değerli olduğunu” belirtti. Brüksel’deki en düşük ücretli emekli işçilere 1979’da 9.450 £ olan bir milletvekili maaşının çok altında değil, 6.727 £ ödendi.
Dosyalar Kasım 1979’da Dublin Avrupa Konseyi’ne Lady Thatcher tarafından verilen bir konuşmanın el yazısıyla hazırlanmış notlarını da içeriyor. Düşük gelirli İngilizlerin Euro bütçesine bu kadar büyük katkıda bulunduğu sorununa “adil ve adil” bir çözüm talep etti.

    Avrupa’ya “derin bir şekilde bağlı” olduğunu savunurken, “sorunlarımıza yönelik tazminat almamamızın açıklanması zor” olacağını söyledi.
Ayrıca Thatcher Hükümeti’nden yüzlerce kağıt arasında acımasızca bölünmüş İşçi Partisi’nden belgeler sızdırılıyor. Bazı İşçi yetkilileri özel mektup ve tavsiye mektubunu gönderdikçe gitti.
Lady Thatcher’ın biyografisti Charles Moore şunları söyledi: “Bu sürüm, araştırmacılara, ilk yılının başbakan olarak değişen siyasi manzarasını anlamalarına yardımcı olacak ham maddeleri sağlayacak.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.