Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

35 camide öldürüldü intihar saldırısı

  • Listed: 11 Ekim 2017 12:50

Description

Yetkililer, kendilerini havaya uçurmadan ibadet edenlere silah ateşi püskürterek el bombaları attığını söyledi.
En az iki silahlı adam tarafından düzenlenen grev, Ekim ayından bu yana Pakistan’da 400’den fazla kişinin hayatını kaybettiği bir kan dökülüğünün bir parçasıydı.
Afganistan’a komşu kuzeybatı bölgelerinde Taliban’a karşı düzenlenen ordu saldırılarına rağmen militan ağların direncini gösteren kanlı bir hatırlatıcıydı.
Saldırı başladıktan iki saat sonra, başkentten sadece birkaç mil uzakta bulunan Garnizon şehri Rawalpindi’nin yoğun olarak güçlendirilmiş alanının içinden ateşli silahlar duyuldu. Muhabirler olay yerinden uzak tutuldu.
Üç helikopter havada dururken, komando takımları ve ambulans taşıyan kamyonlar, askerler gözlemcileri tutup trafiği uzatırken kordon alanından geçti.
Rawalpindi’yi yaklaşık iki ay içinde hedef alan üçüncü saldırı olay yerinde bir polis memuru olan Yasir Nawaz, saldırıda bulunan birkaç silahlı adamın ordu subaylarıyla popüler olan camiye yakın bir kontrol noktasına girmek için patlama başlatması sonrasında başladı. Tesisin, ordu geçit töreni yanı sıra ordu subayları tarafından sıklıkla kullanılan caminin bulunduğu belirtildi.
Askeri sözcüsü Binbaşı General Athar Abbas, saldırı düzenleyen iki kişinin camiye girmeyi başardığını ve cemaate silah ve el bombası ile püskürttüğünü söyledi. Diğer saldırganların bulunduğunu, ancak onlar hakkında ayrıntı vermediğini söyledi.
Bir istihbarat yetkilisi, 35 kişinin öldüğünü, bedenlerinin olay yerindeki iki hastaneye götürüldüğünü söyledi. Yetmiş kişi yaralandı.
Orman, Ekim ayı ortasında Afganistan sınırının yakınlarındaki Güney Waziristan’ın kuzeybatı boğa bölgesinde Taliban militanlarına karşı bir saldırı başlattığı için nükleer silahlı Pakistan’da şiddet arttı. Askerler, militan bir kaleye nispeten itti, ancak birçok direnişçinin kaçtığı gözüküyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.